З давніх часів людина вмощувала дороги каменем. З часом на зміну класичній бруківці прийшла тротуарна плиткаТротуарна плитка призначена для збірного покриття тротуарів, пішохідних і садово-паркових доріжок, пішохідних площ, пішохідних доріжок котеджних, дачних і садових ділянок. Різномаїття виробів  за необхідністю доповнюється поребрикамибордюрами та водостоками. Широкий вибір форм і багата кольорова гамма роблять тротуарну плитку дуже популярною. Висока морозостійкість і міцність забезпечують багаторічний строк служби тротуарної плиткиТротуарна плитка – це будівельний матеріал, який дозволяє виконувати мощення майданчиків будь-яких розмірів і форм.

Переваги тротуарної плитки

Економічність

Тротуарна плитка – дуже технологічний матеріал, адже її мощення можна здійснювати вручну чи за допомогою плитковкладальних машин. Обслуговування і догляд тротуарного покриття вимагає мінімальних затрат. За необхідності плитку можна частково чи повністю демонтувати (наприклад, для ремонту підземних комунікацій), а згодом вмостити знову. Строк служби якісно вкладеної тротуарної плитки складає 30 років. (оскільки морозостійкість бруківки складає 200 циклів). Завдяки пористій структурі вода проходить крізь плитку в дренажно-гравієву основу, в той час, як поверхня плитки залишається сухою і не руйнується.Тротуарна плитка має низьку здатність до стирання і є стійкою до дії лугів і хімічних речовин.

Зручність і експлуатаційні властивості

Шорстка лицьова поверхня типу “шагрень” забезпечує найменшу слизькість в негоду. Плитка довговічна, має збільшену стійкість до впливу механічних, фізичних і хімічних факторів. Це дозволяє використовувати її для мощення об’єктів, які знаходяться під впливом механічних навантажень в умовах значних температурних коливань. Вода не збирається на поверхні плитки, а опускається в ґрунт. Наявність в основі гравію (щебеню) не дозволяє воді підійматися догори. На поверхні тротуарної плитки не буває калюж. Наявність швів дозволяє вологості вільно проходити та випаровуватися крізь покриття з плитки та виключає утворення під покриттям водяних дзеркал.

Екологічність

Традиційне асфальтне покриття при нагріванні понад 250 С розм’якшується і виділяє в атмосферу канцерогенні токсичні смоли. Тротуарна плитка при звичайному кліматичному нагріванні не розм’якшується і зберігає свої конструктивні властивості, забезпечуючи стабільну міцність. Тротуарна плитка не виділяє, на відміну від асфальту, летючих шкідливих речовин. На відміну від асфальту тротуарне покриття екологічно бездоганне, не порушує природну необхідність зелених насаджень у газо- і водообміні, що має позитивні наслідки на зовнішньому вигляді будинків і здоров’ї громадян.
У гарячі літні дні температура поверхні бетонної тротуарної плитки значно нижча в порівнянні із температурою асфальтового покриття.

Естетичність

Кольорова гамма тротуарної плитки різноманітна, а якість пігментів, які використовуються для її виробництва, забезпечує збереження насиченості кольорів.Тротуарне покриття органічно доповнить дизайн будь-якого об’єкта. Використовуючи кольорові комбінації та різноманітні варіанти мощення можна здійснити всі свої ідеї з доброустрою присадибної території, виконати складні багатоколірні узори чи виложити плитку як “килим”.
Можна виконати розмітку майданчика, яка не буде змиватися (наприклад, в місцях паркування автомашин чи на автозаправках), при цьому не потрібно використовувати фарбу. Об’єкт набуває нестандартного, індивідуального, привабливого вигляду.
Наша плитка – це не сірість, яку Ви звикли бачити на тротуарах, це високоякісний, екологічно чистий і привабливий дорожній матеріал із багатою кольоровою гаммою.